Search
  • Organizator

Nowy termin biegu - wkrótce

Informujemy, że I Przełajowy Bieg Wiosny w Białymstoku, wyznaczony na 6 czerwca 2020 r., tuż po wybuchu epidemii koronawirusa w naszym kraju - nie odbędzie się w przewidzianym terminie.


Pozostało nam zbyt mało czasu od momentu ogłoszenia kolejnych poluzowań w rygorze sanitarnym przez rząd. Jednak w dalszym ciągu jesteśmy zdeterminowani, aby impreza się odbyła. Musimy jednak zadbać nie tylko o szczegóły organizacyjne, jakie zwykle towarzyszą organizacji biegów, ale także o respektowanie przepisów sanitarnych, jakie obecnie są niezwykle ważne, abyśmy byli bezpieczni i abyśmy otrzymali zgodę na organizację biegu.

Jak pewnie wiecie, od soboty 30 maja, zniesiony został obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zaś wydarzenia sportowe mogą być rozgrywane z limitem do 150 osób oraz bez udziału w nich publiczności. Dlatego też konsultujemy najważniejsze szczegóły biegów z Sanepidem w Białymstoku i jak tylko nasz wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, poinformujemy Was o nowym terminie.


Na chwilę obecną nieoficjalnym terminem rozegrania naszych zawodów jest 20 czerwca (bieg na 3 km przed południem oraz bieg na 9 km w dwóch turach po południu) oraz 21 czerwca (biegi dla dzieci). Oznacza to, że będziemy świętować już nie pierwszy dzień wiosny, ale... pierwszy dzień lata :)

Tak czy inaczej, zależy nam bardzo, aby nie sprowadzać biegu do formy wirtualnej, a pozostać przy tradycyjnej formie współzawodnictwa z innymi uczestnikami "na żywo". Naszym głównym celem w dalszym ciągu pozostaje wsparcie Fundacji "Pomóż Im" Hospicjum dla Dzieci, na rzecz której przekażemy min. 50% kwoty zebranej z opłat startowych.

Trzymajcie więc kciuki, aby się udało, bo widać już "światełko w tunelu" :)PS. Wciąż możliwe będzie przeniesienie opłaty startowej na przyszłoroczną edycję Przełajowego Biegu Wiosny, jeśli nowy termin Wam nie odpowiada lub macie obawy. Tym, którym nowy termin (20-21 czerwca - wciąż nieoficjalny) odpowiada, a przenieśli swoje uczestnictwo na 2021 umożliwimy wystartowanie w 2020, jeśli do nas napiszą.

0 views
logo.png

Dołącz do nas

Odwiedź nasz fanpage i dołącz do naszej społeczności:

3T TOTAL TRI TRAINING BIAŁYSTOK

 

Regulamin biegów

 

© 2020 by 3T Białystok.